Jak hledat brigádu

 

 

Chystáte se na pohodový přivýdělek? Ať už hledáte brigádu sobě, nebo svým dospívajícím dětem, je už opravdu nejvyšší čas obvolávat známé a odpovídat na inzeráty, protože mnoho zaměstnavatelů hledá pomocníky na brigádu právě pomocí internetu. Nespoléhejte se na to, že najdete dobrou brigádu na poslední chvíli, nemuselo by to tak snadno vyjít.

 

O jaké pracovníky je zájem?

Většina sezónních prací v ČR se soustředí do letních měsíců. To je zapříčiněno klimatickými podmínkami a také tím, že lidé si ve větší míře berou dovolené. Nejvíce krátkodobých pomocníků potřebují hotely a restaurace, případně kempy, které se v létě zaplní turisty z tuzemska a zahraničí.

 

Jde také o období letních táborů, sklizní, nebo různých stavebních prací, což znamená, že hlavní sezóna skýtá práci pro každého (kdo si pospíší). V zásadě nejčastěji narazíte na inzeráty hledající pracovníky pro:

 

  • Dětské tábory – jde zejména o hledání zdravotníka, nebo jiného specialisty (například přes sport), ale i všestranné animátory
  • Kempy – obsluha ve stáncích, recepční, plavčík, organizátoři doprovodných aktivit, úklid a údržba kempu
  • Restaurace a hotely – servírky, číšníci, kuchaři, pomocné síly v kuchyni, recepční, uklízečky,…
  • Manuální práce – mnoho práce například probíhá v rámci Technických služeb měst, kde je prostor zejména pro mužské brigádníky (výkopy, sekání keřů a obecních trávníků,…), o kterých se můžete informovat přímo ve vašem městě u Technických služeb
  • Zemědělství – jde zejména o brigády v zahraničí (hlavně ve Španělsku), ale v ČR jsou například velmi populární chmelové brigády, sběr jahod nebo česání ovoce
  • Administrativní práce – ve větších městech můžete krátkodobě nastoupit i na nejrůznější administrativní práce, jako záskok za pracovníky na dovolených

 

 

Kde a jak hledat tu správnou brigádu?

 

Jak už jsme zmínili na úvod článku, zásadní výhodu při hledání brigády představuje štěstí na známé. Skrze rodinu a přátele se dostanete i k takovým brigádám, které se ani v inzerátech neobjevují. Jde o nejlepší způsob, ale ne vždy je možné, nebo ideální své okolí zatěžovat tím, aby pro vás hledalo brigády.

 

Spousta zajímavých letních brigád je také na internetu. A právě zde je důležité být rychlejší než konkurenční zájemci. Obzvláště v dnešní tíživé ekonomické situaci se i po volných místech na méně atraktivních brigádách rychle slehne zem. Pokud tedy uvidíte, jakýkoliv inzerát, který vás zaujme, na nic nečekejte a ihned odpovídejte. Stejně tak se v této oblasti hodí projít menší pracovní portály, kam zadávají nabídky zejména menší firmy, pro které je tato inzerce levnější. Navíc je zde často velké množství nabídek, ale méně odpovídajících zájemců, takže šance na úspěch je daleko vyšší.

 

Podceňovat se ale nevyplatí ani jiné zdroje inzerce, sledujte vývěsky nebo přibývající cedule ve výlohách obchodů. Ve větších městech zkuste nalistovat odpovídající stránky s nabídkami práce v regionálních denících. V neposlední řadě se také nebojte ptát i tam, kde prozatím brigádu nenabízejí. Pokud totiž nemáte velké štěstí, počítejte s tím, že dnešní trh práce vyžaduje určitou drzost a ostré lokty.

 

 

Abecedaprace.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.

---------------------------------------

Vyhledávač práce - najdete u nás více jak 200.000+ nabídek práce a brigád.

Jobbörse , Stellenangebote a nabídky trhu práce v Rakousku hledejte na portálu MyJobsi.at .